Gmina przeprowadzi kontrole szamb
Obowiązek nakłada ustawa
Nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach spowodowała, że gmina Czechowice-Dziedzice przeprowadzi obowiązkową kontrolę szamb w gospodarstwach domowych. Chodzi tu przede wszystkim o weryfikację kwestii wywożenia nieczystości ciekłych z terenów gospodarstw.
Czy urzędnicy będą nas odwiedzać?
Pierwszy etap kontroli nie będzie wymagał wizyty urzędników gminnych w domach mieszkańców. Właściciele gospodarstw domowych będą musieli pokazać gminie dokumenty potwierdzające fakt, że dana gospodarstwo ma podpisaną umowę z podmiotem wywożącym nieczystości stałe. Taki podmiot musi posiadać zgodę burmistrza Czechowic-Dziedzic. Właściciele będą musieli ponadto przedstawić rachunki oraz faktury udowadniające, że nastąpiło wywożenie nieczystości. Dopiero jeśli ktoś nie okaże tej dokumentacji, gmina droży drugi etap kontroli, która odbędzie się już w terenie.
Urzędnicy sprawdzą, czy wywożenie nieczystości odbywa się w sposób legalny i czy opróżnianie szamb przebiega regularnie do tempa zużywania wody.

Sąd Okręgowy w Katowicach podjął decyzję o przedłużeniu aresztu dla Patryka B. w związku ze śledztwem dotyczącym zaginięcia Karoliny Wróbel
Przetarg na rozbudowę cmentarza komunalnego w Czechowicach-Dziedzicach – pierwszy etap zaplanowany
Wsparcie finansowe dla bielskich strażaków od grupy UNIMOT
Planowana budowa hali magazynowo-produkcyjnej w Międzyrzeczu Dolnym
Niefortunne zdarzenie drogowe na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach – ciężarówka uderza w osobówkę
Poszukiwania zaginionej 24-latki z Czechowic-Dziedzic: Plecak i kurtka odnalezione po ponad 40 dniach
Fałszywy alarm w Bestwinie: zgłoszenie o zadymieniu nie potwierdziło się
Świętuj 15-lecie Rotuz Bronów z atrakcjami dla całej rodziny!
700-lecie Parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie: Konferencja z historią i muzyką w tle
Energia i radość na XXVI Święcie Powiatu Bielskiego w Bestwinie